Występy Grupy Teatralnej JBT Junior

Utworzono dnia 27.01.2024

Grudzień był bardzo aktywnym miesiącem dla grupy teatralnej JBT Junior. Dzieci pod czujnym okiem opiekunów koła teatralnego p. Marka Czoski i p. Beaty Brylowskiej wystawiły zaplanowane przedstawienia. Wystąpiły na deskach teatralnej sceny szkolnej,  a także w środowisku lokalnym. Bardzo cennym doświadczeniem aktorskim był udział w XIV  Ogólnopolskim Amatorskim Przeglądzie Teatralno- Kabaretowym Wieżowisko, który odbył się w Gniewinie. Podczas tego wydarzenia nasza grupa teatralna JBT Junior zaprezentowała przedstawienie "A niech to gęś kopnie". Występ został ciepło przyjęty i nagrodzony gromkimi brawami, zarówno przez publiczność, jak i jury. Po ogłoszeniu wyników otrzymaliśmy pamiątkową statuetkę, dyplom i słodkie upominki. Mogliśmy także obejrzeć ciekawe przedstawienia innych grup teatralnych. Jednym z nich były "Wdowy", w wykonaniu grupy teatralnej Feniks, działającej przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bolszewie oraz monodram "Lament paranoika" z Justyną Białk w roli głównej. Wspomniane przedstawienia powstawały pod czujnym okiem  reżysera p. Marka Czoski. Nasza absolwentka Justyna Białk otrzymała wyróżnienie za wspaniałą grę aktorską. Brawo! Gratulujemy młodej aktorce i reżyserowi.

Kolejnym ważnym wydarzeniem, w którym uczestniczył JBT Junior było gminne rozpoczęcie  okresu bożonarodzeniowego w Art Parku - w Bolszewie. Zaprezentowaliśmy zebranym mieszkańcom gminy Wejherowo "Jasełkową pantomimę". Tutaj również zostaliśmy ciepło przyjęci i nagrodzeni brawami. Po występie były gratulacje i podziękowania za pokazanie  pięknej bożonarodzeniowej historii oraz upominki, które sprawiły dzieciom dużo radości.

Po raz kolejny wystawiliśmy "Jasełkową pantomimę" dla całej społeczności naszej szkoły. Zarówno uczniom, jak i nauczycielom bardzo podobała się gra aktorska naszych artystów. Dzięki nieco innej niż zwykle inscenizacji, widzowie przenieśli się choć na chwilę do Betlejem, gdzie miało miejsce Boże Narodzenie. Po obejrzeniu pantomimy był czas na wspólne kolędowanie i świąteczne życzenia.

W imieniu p. Marka Czoski i własnym dziękuję wszystkim, którzy nas wspierali w realizacji aktorskich przedsięwzięć: pani dyrektor mgr Justynie Miszke- Redman, o. Łukaszowi Porąbce - proboszczowi parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bolszewie, p. Patrycji Klein, P. Marzenie Hazuce- Beraś i rodzicom naszych aktorów.

Beata Brylowska

Występy Grupy Teatralnej JBT Junior

Utworzono dnia 27.01.2024, 21:59

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.