Po kaszubsku dla Babci i Dziadka!

Utworzono dnia 27.01.2024

W środę, 24.01.2024 r. do szkoły zawitali zacni goście - Babcie i Dziadkowie . Z okazji  Ich święta, uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego, koła teatralnego JBT Junior oraz koła muzycznego, przygotowali piękny występ. Przybyli goście mogli obejrzeć inscenizację świąteczną inspirowaną kolędami w wykonaniu członków koła teatralnego i muzycznego. Młodzi Kaszubi zaprezentowali Gwiżdże - jedną z tradycji kaszubskich związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, oraz scenkę kabaretową pt. „W kaszubskiej szkole”. Ciepła atmosfera  tego spotkania połączyła we współpracy nie tylko uczniów naszej szkoły z trzech kół zainteresowań, ale przede wszystkim trzy pokolenia. Na widowni zasiedli Dziadkowie i Rodzice. Po udanym występie był czas na wspólne wspominki przy ciepłej herbacie, kawie i słodkim poczęstunku. Uczniowie przygotowywali się pod czujnym okiem p.Marka Czoski i p.Patrycji Klein, zaś dekoracje i piękne stroje to dzieło p. Marzeny Hazuki – Beraś.

Po kaszubsku dla Babci i Dziadka

Utworzono dnia 27.01.2024, 22:11

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.