Podróże małe i duże – wycieczka klas ósmych

Utworzono dnia 26.06.2022

W dniach 20 – 23 czerwca uczniowie klas 8a, 8b, 8f udali się na szkolną wycieczkę do Krakowa – dawnej stolicy Polski. Pierwszego dnia Ósmoklasiści odwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau. Wizyta w tym szczególnym miejscu pamięci była ważną i poruszającą lekcją historii. Młodzież w pełnym skupieniu słuchała przewodnika, który opowiadał o funkcjonowaniu nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Zwiedzanie tego miejsca na pewno przywołało pamięć o tamtych wydarzeniach, ludobójstwie i Holokauście. Dało również wiele do myślenia. Swoją postawą i zachowaniem uczniowie oddali hołd wszystkim ofiarom wojny.

Drugiego dnia naszym celem był Kraków. Wycieczka obejmowała zwiedzanie Starego Miasta – Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki, Wzgórze Zamkowe Wawel, w tym groby królewskie, dzwon Zygmunta, kaplicę Wieszczów, groby znanych Polaków. Kolejnym punktem był Kazimierz, czyli dzielnica żydowska. Młodzież odwiedziła synagogę Temple oraz cmentarz żydowski – jeden z najstarszych kirkutów w Europie. Największą frajdę podczas spaceru po Krakowie sprawiła uczniom wizyta w Ministerstwie Tajemnic. To magiczne miejsce, w którym można skosztować eliksirów i napojów na miarę Harry’ego Pottera. Tego samego dnia uczniowie odwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce. Poznali historię jej powstania oraz związaną z nią legendę o św. Kindze.

Trzeciego dnia uczniowie spędzili przyjemnie czas w jednym z największych parków rozrywki – Energylandii w Zatorze. W tym wesołym miasteczku młodzież bawiła się doskonale. Wycieczka połączyła przyjemne z pożytecznym, edukację z zabawą oraz była świetną formą integracji Ósmoklasistów. To była niezapomniana przygoda, która na długo pozostanie w ich pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Zobaczcie jak było cudownie!

Podróże małe i duże – wycieczka klas ósmych

Utworzono dnia 26.06.2022, 22:34