GAZETKA "ALE NEWS"!

NASZE MOTTO

Myślę i tworzę, więc czuję, że żyję!

Kilka słów o naszej szkolnej gazetce „Ale NEWS!”

Gazetka Szkolna Ale News! wydawana jest od chwili zlikwidowania gimnazjum, czyli od września 2017 roku. Nazwa powstała z dwóch części, dwóch nazw gazetek. Pierwsza część nazwy została zaczerpnięta z gazetki SSP „Ale Numer!”, a druga część z wygaszanego Samorządowego Gimnazjum  - „GimNEWS”.

W tym krótkim czasie nasz miesięcznik wzbogacił się o kilka wywiadów z gwiazdami tj. cosplayerką, PECTUS, Margaret oraz z Szymonem Hołownią. Nasi uczniowie brali udział:

• w spotkaniu z autorem powieści kryminalnych Piotrem Schmandtem,
  • w spotkaniu autorskim z Szymonem Hołownią
  • w spotkaniu autorskim z grafikiem Bartkiem Glazą
  • w spotkaniu poetyckim z księdzem Krzysztofem Konkolem
  • w spotkniu z rzeźbiarzem Wojciechem Wesserling
  • w spoktaniu autorskim z  Krzysztofem Materną, prof. Ewą Łętowską, filozofem Krzysztofem Pawłowskim oraz Robertem Janowskim

Redaktorzy biorą udział w cyklicznych imprezach gminnych "Piątek z kulturą". Przeprowadzili wywiady z:

• aktorami gminnego teatru "Zbierańce"
  • aktorem teatralnym i filmowym, artystą kabaretowym - Andrzejem Grabowskim
  • aktorem teatralnym i filmowym, artystą kabaretowym - Cezarym Pazurą
  • dziennikarzem, poetą, autorem tekstów piosenek i piosenkarzem - Arturem Andrusem
  • rysownikiem satyrycznym, karykaturzystą, grafikiem, ilustratorem - Edwardem Lutczynem
  • pisarką kryminałów - Katarzyna Puzyńską
  • podróżnikiem - Krzysztofem Nowakowskim
  • rekonstruktorem historycznym - Krzysztofem Góreckim
  • poetą - ks. Krzysztofem Konkolem
  • aktorem Cezerym Pazurą (spotkanie- wrzesień 2019, marzec 2019)
  • satyrykiem Jackiem Fedorowiczem
  • pisarzem kryminałów Mariuszem Czubajem
  • kabaretem "Kuńda"
  • wójtem gminy Henrykiem Skwarło

Nasza gazetka i redakcja rozwija się coraz prężnej! W skład redakcji wchodzą jednocześnie uczniowie stanowiący zespół z klas IV - VI oraz VII i VIII. Nad całością czuwa p. Katarzyna Smentoch - nauczyciel informatyki, która dodatkowo dba o szatę graficzną i przygotowanie gazetki do druku.

„Ale NEWS” to najważniejsze informacje z wydarzeń, które odbywają się w naszej szkole (z uroczystości szkolnych, z zawodów i rozgrywek sportowych, imprez klasowych, konkursów recytatorskich i przedmiotowych). Na łamach gazetki prezentuje się sylwetki ciekawych i wyróżniających się talentami uczniów szkoły, absolwentów, nauczycieli, a także rozwija się zainteresowania muzyką, filmem, książką. Autorami tekstów są uczniowie i nauczyciele szkoły.

Zapraszamy wszystkich uczniów do współpracy z redakcją gazetki szkolnej. Poszukujemy osób, które piszą twórczo z pasją, a nie kopiują tekstów z internetu. Jeżeli jesteś zainteresowany działalnością w gazetce szkolnej, prześlij swój tekst na email: alenewsbolszewo@gmail.com

ZAŁĄCZNIKI: